لوگویی چند؟ -‌ ‌هزینه طراحی برخی لوگوهای ‌معروف

هزینه طراحی لوگوی گوگل


لوگوی گوگل از سال ۱۹۹۸ که Sergey Brin (یکی از دو موسس گوگل) اون رو با برنامه رایگان GIMP طراحی کرد، تغییر چندانی نکرده است. در واقع فقط اجرای آن چند بار به روز شده است. مانند همین آخری که چند ماه پیش اتفاق افتاد و لوگو را حسابی تخت و خوشرنگکرد. همانند استایل iOS7 که اتفاقا در همان روزها روی کار آمده بود. خیلی خوب و هماهنگ و فکر شده.

هزینه طراحی لوگو
قیمت خرید لوگوی توییتر: ۱۵ دلار

لوگوی توییتر از آن اتفاقهای بامزه است. لوگو به صورت آماده از وبسایت iStockPhoto به قیمت ۱۰ یا ۱۵ دلار خریداری شده است و احتمالا طراح آن Simon Oxley چیزی بیشتر از ۶ دلار دریافت نکرده است.

هزینه طراحی لوگو
دستمزد طراحی لوگوی انرون: ۳۳ هزار دلار


Paul Rand
را نمیدانم چقدر میشناسید. طراح گرافیک اهل نیویورک، مدرنیست و خیلی خفن و اینها بوده که سال ۱۹۹۶ فوت کرد. احتمالا معروفترین کارش که همه میشناسیم لوگوی آی.بی.ام است. برای طراحی لوگوی Enron در دهه ۱۹۹۰، ۳۳ هزار دلار دستمزد گرفته است.

هزینه طراحی لوگو
دستمزد طراحی لوگوی المپیک لندن: ۶۲۵ هزار دلار

لوگوی المپیک ۲۰۱۲ لندن توسط Wolff Olins در سال ۲۰۰۷ با دستمزدی حدود ۶۲۵ هزار دلار طراحی شده است.

هزینه طراحی لوگو
هزینه طراحی لوگوی پپسی: یک میلیون دلار

لوگوی پپسیکه پارسال تغییر بیجا و زشتی هم کرد به نظرمدر سال ۲۰۰۹ یک میلیون دلار هزینه برداشت. زحمتش را طراحان Arnell Group کشیدند.

هزینه طراحی لوگو
دستمزد طراحی لوگوی نایکی: ۳۵ دلار

لوگوی نایک قصه جالبی دارد. وقتی Carolyn Davidson در دوران دانشجوییسال ۱۹۷۱با دستمزد ۳۵ دلاری نشان معروف نایک را طراحی کرد، هنوز چیزی به اسم نایک وجود نداشت و در واقع نام کمپانی روبان آبی بود. و خب کیفکرش را میکرد که دوازده سال بعد هدیهای شامل یک انگشتر الماس با نشان نایک و قدری از سهام کارخانه را دریافت کند.

هزینه طراحی لوگو
دستمزد طراحی لوگوی نکست: ۱۰۰ هزار دلار


NeXT
را شاید خیلی نشناسیم، طراح آن همان Paul Rand خبره است و ۱۰۰ هزار دلار در سال ۱۹۸۶ برای آن دریافت کرده است.

منابع: Co.Design و Wikipedia

 

Close